Završetkom preuzimanja kompanije SBB, Telekom Srbija i PPF, koji je vlasnik Jetela, dobili su nove sadržaje na svojim kablovskim sistemima. Šta će ti potezi doneti Telekomu, kako će uticati na njegovu tržišnu poziciju i šta su već dobili a šta će u budućnosti još imati korisnici, za RTS je govorio generalni direktor Telekoma Srbije, Vladimir Lučić.
Kompanija Telekom Srbija je od kompanije “Junajted grupa” kupila određena prava, licence i ostalu imovinu povezanu sa Sport klub kanalima za teritoriju Zapadnog Balkana. Telekom je, takođe od Junajted Grupe, preuzeo i Net TV Plus, koji emituje program za tržište dijaspore, kao i satelitsku televiziju Total TV u Srbiji i Sjevernoj Makedoniji.
Vladimir Lučić objašnjava da su Telekom Srbija i PPF čiji je vlasnik Etisalat iz Abu Dabija, okončali kupovinu delova SBB-a, tako da je PPF grupa preuzela kablovske kanale SBB-a a Telekom Total TV i prava na prenose sportskih takmičenja koja su sa Sport kluba prešli na Arenu sport.
“Total TV je bio integrisan u SBB sistem i u sledećih nekoliko mjeseci će biti prebačen na Telekom Srbiju”, dodaje Lučić.
Navodi da za prvu fazi imaju dogovor sa kompanijom SBB da za Telekom pružuju neke usluge, kao što su kol-centar, korisnička podrška, kako bi dokorašnji korisnici SBB-a što manje primetili tu tranziciju do trenutka dok u potpunosti na postane deo Telekoma.
Rekao je da je prekujče završena transkacija i da su Telekom Srbija, PPF i Etisalat preuzeli sve servise od SBB-a, istakavši da korisnici sada na kanalima Arene sporta imaju kompletnu sportsku ponudu.
Ukazao je i na to da su odsad svima dostupni i tematski kanali RTS-a budući da su se dogovorili o tome sa novim vlasnikom SBB-a.
Govoreći o servisima Net TV plusa i Total TV-a koji su prije svega namijenjen dijaspori, Lučić kaže da će i tamošnji kosrisnici dobiti kvalitetniju uslugu.
Telekom je ovom transakcijom dobio preko sto hiljada novih korisnika u dijaspori i da je namjera kompanije da se širi i da će na tržištu Austrije, Njemačke i Švjacarske imati svoju poslovnice u svim gradovima gdje ima građana Srbije.
Prema njegovim riječima, strategija Telekoma Srbija za širenje je jaka produkcija filmova i serija i drugog sadržaja koji će se nuditi raznim platformama a kroz sopstveni fond će finansirati u digitalne servise koje će probati da izveze.
Naglasio je da će Telekom Srbija nove izvore prihoda tražiti kroz IT usluge, sajber bezbjednost, a da je u pripremi platforma slična Netfliksu.
“Od sljedećeg mjeseca Telekom će aktivno promovisati svoju platformu koja će biti slična Netfliksu čime će se pokreće tranzicija od kanala do platforme”, kaže Lučić i dodaje da korisnici mogu očekivati nove filmove i serije.
(Euronews)










