Šveđanin u Las Vegasu osvojio 10 miliona dolara

Šveđanin Martin Jakobson (Jacobson, 27) osvojio je 10 miliona dolara na Svjetskom prvenstvu u pokeru u Las Vegasu.

U završnici partije s tri desetke pobijedio je Norvežanina Feliksa Stefensena (Felix Stephensen), koji je imao par devetki te tako osvojio naslov prvaka na prestižnom turniru.

– Ne postoji savršena partija, ali ova je bila blizu toga – kazao je nakon pobjede Jakobson, koji je tokom dva dana takmičenja zadržao smirenost.

"/>

Jakobson, inače kuvar po zanimanju, počeo je igrati poker nakon što bi se kasno navečer vratio kući iz popodnevne smjene da bi se zabavio i ispunio vrijeme. Šveđaninu ovo nije prvi put da je u Las Vegasu. Dan nakon što je napunio 21 godinu odlučio je isprobati sreću, ali brzo je ispao iz takmičenja.

Slični Članci