First Republic izgubio 72 milijarde dolara depozita tokom bankarske krize

Neto odliv depozita premašio bi 100 milijardi dolara u prvom kvartalu da nije bilo spašavanja 11 najvećih banaka u zemlji First Republic (FRC) priopćila je u ponedjeljak da je izgubila neto ukupno 72 milijarde dolara depozita tokom prvog tromjesečja, odliv koji bi premašio 100 milijardi dolara da nije bilo spašavanja 11 najvećih banaka u zemlji.

Klijenti su povukli svoj novac iz institucije u San Franciscu nakon propasti banke Silicon Valley 10. marta, događaja koji je izazvao paniku u bankarskom sistemu i natjerao štediše da potraže navodnu sigurnost većih financijskih institucija.

First Republic pokušala je prebroditi previranja posuđujući se od Federalnih rezervi, primivši 30 milijardi dolara neosiguranih depozita od 11 najvećih banaka u zemlji i unajmivši savjetnike za niz opcija, uključujući prodaju.

Uprkos ovim potezima, ukupni saldo depozita First Republica i dalje je pao za neto ukupno 41% tokom tromjesečja, na 104,4 milijarde dolara, prema izvještaju o zaradi za prvo tromjesečje objavljenom u ponedjeljak. Bez infuzije od 30 milijardi dolara od 11 suparničkih banaka njegov bi neto odliv bio 102 milijarde dolara. Neto odliv bio je znatno veći od očekivanog.

"/>

Objave su dovele do skoka dionica First Republica u trgovanju izvan radnog vremena, čak 21%. Njegove dionice pale su za više od 85% od januara. U ponedjeljak je zatvorio dan trgovanja s rastom od 12%.

(SEEbiz)

Slični Članci