Cijene nafte znatno su pale uoči sastanka OPEC+, sa sedmičnim gubitkom od osam odsto, čime je Brent sirova nafta ponovno na najnižem niovu u posljednje četiri godine.
Na jučerašnjem sastanku, kartel OPEC+ odlučio je povećati proizvodnju nafte za 411.000 barela dnevno počevši od lipnja, što je isti iznos kao i u svibnju.
Goldman Sachs predviđa da će prosječna cijena Brenta ove godine biti 63 dolara po barelu od 159 litara, a sljedeće godine 58 dolara.
Zlato je palo drugu sedmicu zaredom, dok bitcoin “imitira” tehnološke dionice i juri prema 100.000 dolara. U petak poslijepodne cijena je gotovo dosegla 98.000 dolara, što je najviše od 21. februara. Udio Bitcoina u ukupnoj kapitalizaciji tržišta kriptovaluta sada je iznosio gotovo 65 odsto, što je najviše od januara 2021. To je podstaklo nagađanja o tome je li sve spremno za sezonu altcoina.










