Vizije, investicije i budućnost nekretnina: Nastavlja se RE:D konferencija u Podgorici

Danas se održava drugi dan RED konferencije, jednog od najznačajnijih regionalnih događaja posvećenih inovacijama, biznisu i liderstvu. Konferencija okuplja stručnjake, vizionare i lidere iz različitih oblasti, a ovogodišnji program posebno je dinamičan i bogat.

Prvog dana konferencije glavnu pažnju privukao je Mohamed Alabar, osnivač Emaar Properties i jedan od najuticajnijih investitora u svijetu. Kao glavni govornik, Alabbar je podijelio svoja iskustva iz sfere globalnog preduzetništva, razvoja mega-projekata. Njegovo izlaganje bilo je među najposjećenijim segmentima dana i izazvalo je snažan utisak na prisutne.

Alabar je pozvao je mlade ljude i lokalnu zajednicu da rade zajedno isključivo u skladu sa pravilima, govoreći kao glavni govornik na RE:D konferenciji.

Govoreći na skupu u Crnoj Gori, Alabar je rekao da razumije zabrinutost dijela javnosti, ali i istakao važnost dijaloga i transparentnosti.

“Ljudi su zabrinuti, to razumijem. I drago mi je da mediji postavljaju pitanja. Nemam trenutno konkretan projekat u Crnoj Gori, ali želim sve da podijelim sa vama, otvoreno, uz punu transparentnost. Ako budem investirao, novac dolazi iz evropskih banaka. Prolazim kroz rigorozne kontrole novca. Nisam ovdje da kupujem zemlju – volim udružene projekte. Želim da radimo zajedno”.

Alabar je istakao da ne želi da Crna Gora bude destinacija samo za sezonske posjetioce.

Drugog dana RED konferencije biće organizovani panelai i predavanja koji obrađuju teme od značaja za budućnost regiona i svijeta – uključujući digitalnu transformaciju, održivi razvoj i liderstvo nove generacije.

RE:D konferencija predstavlja novu platformu za razmjenu znanja, inspiraciju i stvaranje poslovnih prilika u sektoru nekretnina. Kao nasljednica uspješnog HESA Adria Hotel Foruma, ovaj događaj ima za cilj da podstakne prekograničnu i međusektorsku saradnju, dublje rasprave i razvoj investicija koje će oblikovati budućnost tržišta nekretnina u regionu.

Konferenciju organizuju Web Media Grupa, portal Bankar.me, te kompanija HESA Group, koja već uspješno organizuje ovu manifestaciju u Zagrebu, uz partnerstvo Evropske banke za obnovu i razvoj (EBRD).

 

Konferencija je podržana od strane The Collection Magazina, dok je Asocijacija Menadžera Crne Gore (AMM) prijatelj događaja

 

Slični Članci