Ceremonija povodom početka pripremnih radova na drugoj dionici auto-puta Bar–Boljare, Mateševo–Andrijevica, biće održana danas u Mateševu.
Ovim događajem biće obilježen početak realizacije jednog od najvažnijih infrastrukturnih projekata u Crnoj Gori, koji predstavlja nastavak izgradnje prioritetne saobraćajnice i važan korak ka boljem povezivanju sjevera i juga države.
Ceremoniji će prisustvovati predstavnici Vlade Crne Gore, Monteputa, međunarodnih partnera, diplomatskog kora, izvođača radova i kompanija uključenih u realizaciju projekta.
Prema programu, planirana su obraćanja izvršnog direktora Monteputa Milana Ljiljanića, predsjednika PowerChina Eurasia Liu Shaoquana, šefa kancelarije EBRD-a u Crnoj Gori Remona Zakarije, ambasadora Kine u Crnoj Gori Chen Xufenga, ministra saobraćaja Filipa Radulovića i predsjednika Vlade Crne Gore Milojka Spajića.
Dionica Mateševo–Andrijevica biće duga 23 kilometra, a ugovor o izvođenju radova, vrijedan 694 miliona eura, potpisan je u februaru sa kineskim konzorcijumom PowerChina – STECOL – PCCD.
Rok za završetak radova je pet godina.







