Sergio Ermotti najavio odlazak s mjesta izvršnog direktora UBS-a

Sergio Ermotti, izvršni direktor UBS-a, planira da napusti svoju poziciju u aprilu 2027. godine, javlja Financial Times. Ova odluka dolazi nakon što je nadgledao integraciju Credit Suissea, zadatak na koji se obavezao u periodu od tri do pet godina po povratku u UBS 2023. godine. Nedavno je demantovao glasine o mogućem napuštanju Švajcarske od strane UBS-a zbog regulatornog pritiska.

Ermotti je već vodio UBS u periodu od 2011. do 2020. godine, a 2023. se vratio kako bi upravljao preuzimanjem Credit Suissea. Sada je fokusiran na završetak integracije, kao i na pronalaženje svog nasljednika unutar same banke.

Za 2024. godinu, Ermotti će primiti naknadu od 14,9 miliona švajcarskih franaka (16,8 miliona dolara), čime ostaje najplaćeniji bankarski direktor u Evropi.

Slični Članci