Loukost kompanije, čarter letovu i avio-taksi trebalo bi da od 2020. godine sljeću i na Aerodrom “Čenej” u Novom Sadu.
Skupština Novog Sada usvojila je nedavno prijedlog da se izradi plan detaljne regulacije Aerodroma “Novi Sad – Čenej”, a plan bi u naredna četiri mjeseca trebalo da izradi gradski Zavod za urbanizam, a odnosi se na 148 hektara sportsko-poljoprivrednog aerodroma koji bi trebalo da do 2020. godine preraste u regionalnu vazdušnu luku.
Dragoljub Samardžić, predsjednik Aerokluba “Novi Sad”, pod čijom je jurisdikcijom čenejski aerodrom, rekao je da bi ta vazdušna luka trebalo da omogući odvijanje redovnog linijskog saobraćaja, jeftinog avio-saobraćaja, turističke i radničke čarter letove, te avio taksi-usluge, dok će zadržati i sadašnju sportsko-poljoprivrednu namjenu.
“Mi želimo da napravimo aerodrom koji će biti od regionalnog značaja. To znači da putnici iz Vojvodine i Novog Sada ne moraju više da idu u Beograd da bi, recimo, stigli do Istanbula, Soluna, Zagreba, Dubrovnika ili Banjaluke”, objasnio je Samardžić.
U Aeroklubu “Novi Sad” su već započeli pripreme da Novi Sad postane međunarodni aerodrom za slijetanje malih i sportsko-poslovnih aviona, tako da su već spremne prostorije za carinu i pograničnu policiju, a oni koji budu slijetali u Novi Sad moraće da se najave 24 sata ranije kako bi bile obezbijeđene potrebne dozvole i kontrole.
“Poseban akcenat će biti na turizmu i biznis varijanti, dok se ne izgradi prava regionalna luka”, rekao je Samardžić za “Blic”.