Nedavno smo pisali da su sve dionice iz “Veličanstvene sedmorke” ove godine pale za najmanje 10 odsto.
Sedmicu kasnije – potpuno drugačija slika. U minusu su još samo Tesla i Microsoft, dok su Nvidia, Amazon, Alphabet i Meta već u porastu.
Dionice Nvidije posebno su u snažnom uzlaznom trendu i zabilježile su deset uzastopnih pozitivnih dana prvi put od 2023. godine, uz rast cijene od gotovo 20 odsto. Nvidia je demantovala glasine da je u pregovorima o kupovini jednog od glavnih proizvođača ličnih računara (Dell?), ali je juče najavila novu porodicu modela otvorenog koda pod nazivom Ising, osmišljenih da ubrzaju razvoj kvantnog računarstva.
Podsjetimo, prošle godine je izvršni direktor Jensen Huang rekao da Nvidia ima narudžbine za svoje grafičke procesore u vrijednosti većoj od bilion dolara do 2027. godine, uključujući aktuelne Blackwell GPU-ove i narednu generaciju Vera Rubin, prenosi Seebiz.eu.










