Marisa Mejer gostovala je u srijedu na TechCrunch Disrupt konferenciji u San Franciscu na kojoj je objasnila u čemu je uspjeh Yahooa čija je vrijednost skoro udvostručena od kada je ova dama preuzela upravljanje kompanijom.
Nakon što je nedavno Yahoo prestigao Google kao kompanija čije su stranice najposjećenije u SAD, Mejer se sada pohvalila da je ukupan broj mjesečnih aktivnih posjeta premašio 800 miliona, što je porast od dvadeset odsto od njenog dolaska u Yahoo.
Na Bloombergu napominju da ovim brojkama nisu dodati milioni posjetilaca Tumblra, mreže koju je Yahoo nedavno preuzeo za 1,1 milijardu dolara tako da je posjećenost Yahooovih strana mnogo veća.
Kao formulu za uspjeh kompanije izdvojila je četiri najvažnije kategorije na koje se fokusiraju – ljude, proizvode, promet i zaradu i dodala da je riječ o lančanoj reakciji čiji je cilj privući stručne ljude koji će razvijati fantastične proizvode („proizvodi moraju biti dobri, inače ih niko neće koristiti“), a ti proizvodi će privlačiti korisnike, odnosno povećati posjećenost Yahoovih strana, što će na kraju privući oglašivače i donijeti veću zaradu.
[widgets_on_pages id=”Baner”]
Dodala je i da je zadovoljna rastom ključnih proizvoda kompanije poput pretraživača i maila i da danas sve više korisnika tim proizvodima pristupa putem mobilnih uređaja.
Od dolaska u kompaniju Mejer sve vrijeme forsira mobilnu strategiju kao ključ za dalji rast kompanije u budućnosti.
Iako je tokom prvih godinu dana već zabilježila velike uspjehe sa Yahooom koji je od pomalo zaboravljene kompanije ponovno postao važan igrač na IT tržištu – pogotovo nakon preuzimanja Tumblra, Mejer kaže da će kompaniji biti potrebno još tri ili više godina kako bi postigli ono što žele.
Zbog toga se tokom prve godine mandata orijentisala na preuzimanje manjih kompanija i njihovih talentovanih inženjera (Yahoo je za kratko vrijeme preuzeo gotovo 20 kompanija) koji će im pomoći u razvoju novih i boljih proizvoda sa kojima bi Yahoo u budućnosti mogao konkurisati najvećim tehnološkim kompanijama.
U razgovoru s osnivačem TechCrunchea Majklom Aringtonom dotakla se i novog logoa kompanije i rekla da je način na koji je razvijen najbolji primjer na koji se način trebaju raditi stvari u Yahoou –“nismo potrošili milione dolara na neku spoljnu ili konsultantsku kompaniju, već smo ga sami razvili“, prenose agencije.