Kako izgleda radni dan jednog direktora u Dojče banci

Piers Konstejbl je generalni direktor u Dojče banci, zadužen za strukturno finansiranje trgovine i izvoza. Svako jutro se budi u pet sati, a osam do 10 dana u mjesecu provede na poslovnim putovanjima.

Konstejbl, kojem je sjedište u Njujorku, putovao je u više od 60 zemalja radeći za Dojče banku, a živio je i u Londonu i Dubaiju. Njegov tim zapravo dogovara finansiranje za infrastrukturne projekte na tržištima u nastajanju.

Svakoga dana se budi u pet ujutru kako bi vježbao, a često, kako kaže, uspijeva i kasnije u toku dana da “uglavi” još jedan trening.

“Ustajem ujutru rano kako bih recimo išao na plivanje ili vozio bicikl. To je otprilike sat vremena manje za spavanje, ali to mi daje više energije nego što bih je imao da sam ostao u krevetu. Mislim da niko ne voli da se budi u pet sati, ali ako to postane navika, mnogo je lakše”, rekao je Konstejbl za Biznis insajder.

Kaže da se dešava da toliko putuje da mu je ponekada potreban trenutak da se sjeti gdje se probudio.

Evo kako izgleda tipičan dan ovog menadžera, kada je na poslovnom putu:

Nedavno se probudio u hotelu u Abidjanu u Obali Slonovače, gdje je stigao nakon leta od 15 sati. Predvorje hotela bilo je prazno u 6.00 ujutru kada je otišao na bazen, nešto kasnije nego što inače ide, jer u tom hotelu nije dozvoljeno plivanje prije 6.00.

Inače, kako tvrdi, kada dođe u novi grad voli da trči ujutru i da na taj način istraži novo mjesto, ali ovoga puta se zbog nedavne povrede opredijelio za bazen. Interesantno je što hotel za smještaj tokom puta bira po kvalitetu mogućnosti za vježbanje, prenosi Blic.

Do 7.30 je doručkovao sa svojim klijentom u hotelu, pa su tako isplanirali strategiju sastanaka za taj dan. U 8.30 čekao je automobil da ih vozi na prvi sastanak.

Kako tvrdi, obično na sastanke ide lokalnim taksijem tokom putovanja, ali se ovoga puta opredijelio za hotelski automobil koji će ih voziti sa sastanka na sastanak. Prvi sastanak počeo je u 9.00.

Pridružila mu se koleginica iz Dubaija, Mirjam, koja “bez muke prelazi između francuskog i engleskog”, što je njihove sastanke u prvenstveno francuskom govornom Abidjanu učinilo mnogo produktivnijim, rekao je. Kako Konstejbl tvrdi, sastanci uživo su veoma važni.

“U nekim dijelovima svijeta ne postoji zamjena za razvoj odnosa licem u lice, izgradnju povjerenja i razumijevanja ciljeva”, rekao je. “Ovo je posao za ljude i ne mogu da zamislim da će ikada doći vrijeme kada moj posao može obavljati robot.”

Konstejbl obično pokušava da ruča sa klijentima, ali ovaj put je morao na brzinu da pojede sendvič u 12:30 popodne, tokom konferencijskog poziva sa Londonom, Frankfurtom i Hong Kongom između sastanaka.

Nakon još jedne runde popodnevnih sastanaka, u 19.00 morao je da bira između večere prije leta kući ili polučasovnog vježbanja u teretani hotela. Odlučio se za vježbanje jer je shvatio da će mu to olakšati spavanje u avionu. Konstejbl je stigao na aerodrom za svoj let kući do 22:00.

“Godišnje obavljam više od 50 letova, a još uvjek volim aerodrome, uprkos tome koliko je vremena tamo neproduktivno provedeno”, rekao je. “Većina ljudi s nestrpljenjem čeka prijatelje ili rodbinu ili se uzbuđuje kada putuje negdje prvi put, tako da je energija uvjek pozitivna”, objašnjava Konstejbl.

Nakon što je radio u avionu tokom većeg dijela 15-satnog leta, sletio je u Njujork narednog popodneva i otišao na dvočasovnu vožnju biciklom “kako bi povratio svu energiju koju je izgubio tokom leta”.

Nakon nekoliko sati poslatih imejlova bio je u krevetu do 21:00 sat.

Slični Članci